Keijuja jäätelötikuista, kartongista ja kakkupaperista
SKU#:
v15305
Keijuja jäätelötikuista, kartongista ja kakkupaperista
SKU#:
v15305
Tee näitä pieniä keijuja jäätelötikuista ja kartongista. Pitsireunaiset siivet ovat kakkupaperia. Koristele keijut akryylitimanteilla, ruseteilla, langalla jne.
Luova idea

Näin sen teet

1
Liimaa kolme jäätelötikkua yhteen kolmion muotoon. Leikkaa yksi jäätelötikku puoliksi jalkoja varten.

2
Leikkaa kolmio ja pää kartongista kaavan avulla, joka on saatavilla erillisenä PDF-tiedostona tällä sivulla. Kiinnitä kartonkikolmio jäätelötikkuun clear multi-liimageelillä. Kiinnitä jalat jäätelötikkukolmioon samalle puolelle kuin kartonki.

3
Piirrä kasvon piirteet päähän ja liimaa ne pää yläosaan. Lisää akryylitimantteja, rusetteja ja lankaa hiuksiksi.

4
Liimaa sydämen muotoinen kakkupaperi taakse siiviksi. Leikkaa se kuten kuvassa.

5
Voit käyttää myös pyöreitä kakkupapereita siiviksi taittamalla sen puoliksi ja liimaamalla kiinni. Lisää ripustusnyöriä keijun päähän.